Kujawsko-Pomorski Sieć Informacyjna
Polish (Poland)English (United Kingdom)Deutsch (DE-CH-AT)
Uslugi transmisyjne i dostepowe Uslugi hostingowe
Start O nas O nas
O nas
Informacje

Kujawsko-Pomorska Sieć Informacyjna Sp. z o.o. (K-PSI) jest operatorem telekomunikacyjnym obejmującym swym zasięgiem cały obszar województwa kujawsko-pomorskiego. Działamy na rynku telekomunikacyjnym od 2003 roku.

Jesteśmy podmiotem powołanym do życia przez władze Województwa Kujawsko-Pomorskiego w celu realizacji zadań z zakresu budowy i stymulacji rozwoju społeczeństwa informacyjnego w naszym regionie. Wspólnie z Województwem podejmujemy działania zmierzające do eliminacji wykluczenia cyfrowego w naszym regionie.

Świadczymy przede wszystkim usługi dostępu do Internetu na bazie infrastruktury sieci szerokopasmowej zbudowanej w ramach programów dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Naszymi klientami są jednostki samorządu terytorialnego, urzędy administracji państwowej, placówki oświatowe (biblioteki, szkoły), jednostki kultury, służby zdrowia (szpitale, przychodnie), oraz jednostki ratownicze (straż pożarna, policja, pogotowie) funkcjonujące na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego. Udostępniamy też nasze łącza lokalnym dostawcom Internetu i za ich pośrednictwem docieramy do lokalnej społeczności.

Specyfiką i zarazem ogromną zaletą naszej sieci jest łączność symetryczna. Cecha ta umożliwia transmisję danych w obu kierunkach z jednakową prędkością, co zapewnia komfortową i prawidłową realizację szeregu usług elektronicznych.